Musikk
Sondre Justad flytter til New York
I mars er det fire år siden Sondre Justad slapp sitt forrige album, men nå melder han på Instagram at arbeidet med det neste straks er i gang – i New York.
Blikk møtte Sondre Justad i forbindelse med lanseringen av dokumentarfilmen «Riv i hjertet» høsten 2024.
Foto: Øyvind Rones
I en Instagram-story denne helgen kunngjorde den folkekjære artisten at han snart reiser til USA for å skrive ny musikk.
«Heeey, internett! Jeg flytter til New York om cirka to uker, og blir der i noen måneder for å skrive mitt neste album og bli kjent med byen,» skrev Justad.
Han ba også følgerne sine om tips til steder å utforske i den amerikanske storbyen, fra kafeer og barer til konsertscener og nabolag.
Artisten nevnte i tillegg at han fortsatt ser etter et sted å bo under oppholdet, og oppfordret sine følgere til å tipse ham om ledige leiligheter eller rom i gode kollektiv.
Digital
12 måneder
799,-
KJØP
Digital + Magasin 12 måneder
898,-
KJØP