Popkorn

King Princess

Kongeprinsessas kampsang for passive

Publisert Sist oppdatert

20-åringen Mikaela Mullaney Straus er et av forbildene til norske girl in red, men da som artisten King Princess. Hun slo for alvor igjennom i februar i fjor med låta «1950», og har siden fulgt opp med spennende låter som «Pussy is God» og «Cheap Queen».

King Princess slapp EPen «Make my bed» i juni i fjor, som suste rett inn på toppen av hitlistene i New Zealand, og i midten av forrige måned kom omsider debutalbumet «Cheap Queen».

Mikaela Mullaney Straus, fra Brooklyn, USA, kaller seg selv genderqueer og skeiv og legger ikke fingrene imellom i låtene sine.

«Your pussy is God, and I’m falling/We’re on the same wave when we’re talking/I’ve never been played in a good match/But I win when I hit that», synger hun på «Pussy is God». Det er også god gammeldags romantikk i låtene hennes.

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

Digital
1 måned

1,-

KJØP

Digital
12 måneder

799,-

KJØP

Digital + Magasin 12 måneder

898,-

KJØP

Powered by Labrador CMS