Drag

Motbydelig drag: – Det skal være så vakkert at det forstyrrer

Hva skjer når slim, kroppsvæsker, drag og samtidsdans møtes i samme univers? Gjennom «Abjectified Project» utforsker Karmaklubb og fem utøvere et estetisk felt som sjelden får plass på dragscenen.

Fra Abjectified Projects prosessvisning ved Festspielhaus HELLERAU i Tyskland i april. Fra venstre: GRIMSCRIBE, Karl, Brødskive og Eliza Fierce.
Publisert

– Det har vært en fløy av dragscenen med fokus på det frastøtende og en lek med det i draguttrykkene sine, forteller Karmaklubb-koordinator og medprodusent Tine Semb til Blikk.

Da Blikk snakket med Semb var prosjektet, som skjer på Centralteatret 21. oktober,  fortsatt i en utviklingsfase.

Bort fra skjønnhet

I «Abjectified Project» handler det om å undersøke det frastøtende, det abjekte og det normbrytende, og gjøre det til kunstnerisk materiale.

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

Digital
1 måned

1,-

KJØP

Digital
12 måneder

799,-

KJØP

Digital + Magasin 12 måneder

898,-

KJØP

Powered by Labrador CMS