Grease-allsang i Trondheim
Publikum får oppleve noen av landets beste musikalartister.
Les også
-
Pluss
Ny utstilling i Tøyenkirken viser breidda i skeiv norsk kunst
Nytt samarbeid samlar over femti skeive kunstnarar i ei utstilling. Det har ikkje vore berre enkelt i ei multikulturell kyrkje.
-
Pluss
Se bildene fra paraden!
Oslo strålte i sol og alle regnbuens farger da det lørdag endelig var klart for årets prideparade gjennom Oslo sentrum.
-
Pluss
Homokokkene er tilbake med viktig beskjed til alle skeive: – Lev nå!
Same procedure as every year: Blikk besøkte ekteparet Halvor og Knut som serverer salte fristelser fra sin knallrøde homobod i Pride Park.
-
Pluss
Alle helgens Pride-arrangementer på Salt avlyst: – Vi er i sjokk
Plan- og bygningsetaten stengte fredag Salt med umiddelbar virkning. Dermed er alle helgens Pride-arrangementer på kulturarenaen avlyst.
-
Pluss
Etter paraden spiller MÍO sin siste Oslo-konsert på lang tid
MÍO markerer Pride med en gratis spesialkonsert på Folk i Storgata lørdag kveld. Bandet har satt sammen et eget Pride-sett med skeive slagere, mer glitter og låter de vanligvis ikke spiller.
-
Pluss
Niilas klar for Oslo Pride: – Klubben har alltid vært et fristed
Når Niilas spiller i Pride Park torsdag, gjør han det med et helt nytt bandprosjekt. For DJ-en, produsenten og komponisten handler det samtidig om noe mer enn bare en konsert.
-
Tons of Rock: Yungblud avlyser
Yungblud avlyser fredagens konsert på Tons of Rock. Erstatteren blir Joan Jett & The Blackhearts.
-
Pluss
Kunst av brente prideflagg: –Kunne ikke lenger kunne sitte på gjerdet
– Det som ble forsøkt gjort usynlig, blir synlig igjen, sier Morten Hegseth, initiativtaker til solidaritetsmarkeringen «Burning F(l)ag», som åpner i Oslo Rådhus fredag.
-
Pluss
Skeiv norsk kunstorganisasjon fikk forme flåte i paraden i New York
Pride Art styrker sitt internasjonale arbeid, og har deltatt både på Cuba, i New York og til høsten inviteres utenlandske utøvere på biennalen Wunderkammer.
-
Pluss
Denne mannen får pulsen din opp til Pride
142 sto på venteliste da løpeinstruktør og showmann Eric Alberto Marhaug inntok mølla med gruppetimen Run with Pride lørdag.
«Grease», laget av Jim Jacobs og Warren Casey, handler om et amerikansk high school-miljø på 1950-tallet. Musikalen hadde premiere off-Broadway i 1972. Dette er en av historiens mest ikoniske feelgood-musikaler, ikke minst elsket av skeive. (Den er for eksempel Ruby Reds favorittmusikal i Netflix-serien «AJ and The Queen») og nå skal den spilles i Trondheim Spektrum på selveste skuddårsdagen - i arena-versjon der alle sangene synges på engelsk, så her legges det opp til allsang.
Under ledelse av regissøren Tom Sterri får publikum oppleve noen av landets beste musikalartister, inkludert trønderne Mari Haugen Smistad, John Masaki og Benedicte Søreng, samt Espen Bråten Kristoffersen, kjent fra «Reisen til julestjernen» og i rollen som Klatremus i animasjonsfilmen «Dyrene i Hakkebakkeskogen». Han er også stor fan av homoikonet Judy Garland og har flere ganger satt opp forestillingen «Espen elskar Judy».
Lørdag 29. februar forvandles Trondheims storstue til et Amerika på slutten av 50-tallet, da rock & roll hadde sin glansperiode. Bilene var større, jentene gikk i swingskjørt og gutta hadde «grease» i håret. Espen Bråten Kristoffersen spiller Roger i denne oppsettingen av «Grease», mens Bjørnar Reime og Charlotte Brænna spiller rollene som Danny Zuko og Sandy Dubrowski.
Grease, Trondheim Spektrum, lørdag 29. februar, kl. 16 og 20, Klostergata 90.
Mer info: showweb.no