Pride

Har startet «spleis» for Ålesund Pride: – Trist at vi må ty til dette

I fjor møtte nærmere 1500 personer opp i paraden etter en heftig flaggdebatt. I år ber arrangørene publikum om hjelp - og kaller situasjonen «krevende». 

Slik så paraden ut under Ålesund Pride i 2024.
Slik så det ut i paraden under Ålesund Pride i 2024.
Publisert Sist oppdatert

«Til tross for grundige søknader og stort engasjement, har vi ikke mottatt offentlig støtte til årets arrangement. Det setter oss i en krevende situasjon – men vi nekter å gi opp. For Pride er viktigere enn noen gang.»

Det står i spleisen som Ålesund Sentrumsforening opprettet i midten av mai. Foreningen er arrangør av Ålesund Pride. Men til tross for stort engasjement,  strekker altså ikke pengene helt til. 

«Hver eneste krone går til å sikre at vi får arrangert parade, ungdomsarrangementer, møteplasser, kulturelle innslag, samtaler og synlighet for dem som trenger det mest», heter det videre i den digitale innsamlingsaksjonen. 

– Viktigere nå

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

Digital
1 måned

1,-

KJØP

Digital
12 måneder

699,-

KJØP

Digital + Magasin 12 måneder

798,-

KJØP

Powered by Labrador CMS