Kultur

Opplever «tons of hate» før forestillingen «Tons of Cock»: – Håper de fleste skjønner at det bare skal være gøy

Oslo fagottkor er godt i gang med prøvene til årets sommerforestilling «Tons of Cock». At navnet skulle skape så mye oppstyr var de ikke helt forberedt på.

Det er minst like mye latter under prøvene som under de ferdige forestillingene. Her er Alexander Norheim, som har returnert til koret etter 16 års pause, flankert av Paal Christian Mossin Gjøen til venstre og Fredrik Georg Svang Jansen til høyre.
Publisert

– Vi får mange spy-emojis, og det har rent inn en del meldinger på sosiale medier fra sinte menn som mener at vi er perverse skapninger, og at vi burde fjerne oss fra sosiale medier – og fra jordens overflate, forteller Paal Christian Mossin Gjøen når Blikk besøker prøvene til årets sommershow.

– Men det de ikke forstår er at jo mer de kommenterer, jo mer oppmerksomhet får vi. 

Han innrømmer likevel at de kanskje litt naive da de valgte tittelen «Tons of Cock», fortsetter Paal Christian om tittelen. 

Hyllest til festivalen

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

Digital
1 måned

1,-

KJØP

Digital
12 måneder

799,-

KJØP

Digital + Magasin 12 måneder

898,-

KJØP

Powered by Labrador CMS