Utdanning

Får tilby gratis kurs om kjønns- og seksualitetsmangfold

Helsedirektoratet gir økonomisk støtte til viderutdanning ved Universitetet i Agder, til helsepersonell og andre som jobber med transpersoner. – Veldig bra, sier universitetslektor. 

Silje-Håvard Bolstad er universitetslektor, psykologspesialist og forsker ved UiA
Publisert

Universitetet i Agder (UiA) tilbyr nå en nettbasert videreutdanning uten studieavgift, som skal ruste helsepersonell, lærere og andre tjenesteytere med forskningsbasert kunnskap.

Helsedirektoratet mener det er viktig å øke kunnskap om kjønns- og seksualitetsmangfold. Det er grunnen til at de som tar denne utdanningen i 2027 skal få den gratis.

Oppdatert forskning

Studiet, som nå tilbys for fjerde gang, tar utgangspunkt i oppdatert forskning og kunnskap på feltet og består av to fordypningsområder som kan tas hver for seg eller kombineres: Helsehjelp ved kjønnsinkongruens eller Formidling og undervisning.

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

Digital
1 måned

1,-

KJØP

Digital
12 måneder

799,-

KJØP

Digital + Magasin 12 måneder

898,-

KJØP

Powered by Labrador CMS