Kjendis

Kim Wigaard: – It´s a gay wedding!

«Stjernekamp»-vinneren har laget låt til forloveden, og varsler et skeivt brullyp tre dager til ende.

– Det blir ingen prest. Hverken Marius eller jeg er religiøse, sier Kim Wigaard om bryllupet.
Publisert Sist oppdatert

Artisten Kim Wigaard har vært på alles lepper den siste tiden. Han stakk av med seieren i både Maskorama i fjor høst, samt Stjernekamp ganske nylig. I tillegg vant han nasjonens hjerter i serien om Demenskoret. Snart skal han vie all sin tid til kjærligheten.

– Det har gått i ett med spillejobber, ny musikk, turneer og sangkurs i tillegg til «heavy» planlegging av bryllup, sier artisten til VG, og avslører at han gifter seg med TV-profil Marius Hagen (35) den 30. august.

Tidligere denne måneden slapp Wigaard låten «Uten deg», til forloveden.

– Det er jo den beste følelsen i hele verden – både fantastisk og skummel. Man er litt usikker, men har så lyst. Og så er det deilig å invitere inn til Kims nye univers, sier han til VG, og forteller at han er like yrende forelsket som da han ble kjæreste med Hagen for syv år siden.

Når han og Hagen skal gi hverandre sitt ja, blir det i form av en human-etisk vielse.

– Det blir ingen prest. Hverken Marius eller jeg er religiøse, forklarer han til VG.

Men det blir et stort, men samtidig intimt bryllup, med 100 gjester.

– Vi skal gifte oss i en låve rett utenfor Oslo, og det blir feiring tre dager. Egentlig ville vi hatt flere gjester, og det var vanskelig å velge.

Powered by Labrador CMS