Bestemor kommer ut av skapet
Netflix byr på spansk lesbefilm 22. januar.
22. januar har Netflix premiere på den spanske filmen «Bestemor kommer ut av skapet» («Salir del ropero») av regissør og manusforfatter Ángeles Reiné.
-
Pluss
Dette skjer på Oslo Pride
-
Pluss
Lesbisk ikon kommer til Oslo Pride
-
Pluss
Glimt av en skeivere fremtid: – Byen har våknet til live
-
Uten ildsjeler skjer det lite. Vi andre må bare sørge for at de ikke brenner ut
-
Pluss
Gay på landet og Indre Pride: – Jeg føler meg veldig velkommen rundt her
-
30 prideflagg stjålet på to uker: – Trist at Rakkestad blir forbundet med dette
-
Fykse Tveit advarer mot krass pride-debatt
-
Pluss
Matgigant går viralt med fiberråd i anledning Pride
-
–Når ble det slik at bare majoritetens barn fikk lov til å være barn?
-
Pluss
Bufdir-rettleiar: – Tona radikalt ned
Filmen følger to kvinner i 70-års alderen som kommer ut av skapet og gifter seg med hverandre. Det skaper kaos i familien.
Kaoset starter i Edinburgh i Skottland, hvor den suksessrike advokaten Eva er i ferd med å forlove seg med Stuart – arvingen til klanen Macdonald. Samme dag som forlovelsen offentliggjøres mottar Eva en telefon fra bestemoren Sofia, som også har en viktig kunngjøring. Sofia skal gifte seg med sin mangeårige venninne Celia.
Sofia frykter at bestemorens giftemål skal ødelegge drømmene hennes om en plass i klanen Macdonald, som har et mildt sagt konservativt syn på livet. Sofias høyeste ønske er et vanlig liv, langt unna sin egen eksentriske familie. Det er starten på en film full av intriger, familiekaos og absurde situasjoner.
«Bestemor kommer ut av skapet» har premiere på Netflix 22. januar.