Lesbisk Samsung-reklame
- Da jeg først så denne scenen begynte jeg å gråte.
Les også
-
Pluss
Han skrev på ny film. Så fikk han et tilbud han ikke kunne si nei til
Når filmskaper og forfatter Dag Johan Haugerud debuterer som dramatiker og teaterregissør er det kanskje første og siste gang man får mulighet til å se hans verk framført på en scene.
-
Pluss
Gjør kjempesuksess med «Heated Rivalry»:Nå bekreftes lesbisk sportsserie
Mockumentary-serien «Slo Pitch» følger et kaotisk, skeivt softballag – med knuste hjerter, øl i garderoben og rivaler som også er ekskjærester.
-
Pluss
Ny låt om lesbiske stereotypier: – Håper både skeive og streite kvinner kan kjenne seg igjen
I dag er Embla and the Karidotters ute med ny musikk og slippfest på Fincken i Bergen. I slutten av måneden arrangerer hun også den aller første utgaven av sitt eget klubbkonsept kalt Emblas Hoedown.
-
Pluss
– Folk bryr seg jo lite om jeg sitter her i Malm og er lesbisk
Lotte og Katrine deler tanker om hvordan det er å være ærlig om hvem man er. Og å finne keramikk og gode forbilder på sosiale medier.
-
Pluss
Nordens siste lesbeklubb har stengt dørene for godt
Etter over 20 år i drift for Vela i København er det slutt. Deres aller siste åpningsdag var lørdag 13. desember.
-
Pluss
UiO-rektor: – For meg handlar traktorlesbe om å plassere seg sjølv i eit landskap
Ragnhild Hennum er ifølge ho sjølv ei av få traktorlesber som faktisk kan køyre traktor. I tillegg er ho nyvald rektor på Universitetet i Oslo.
-
Pluss
Turistforeningas nye sjef ble først medlem etter at kona tok henne med til fjells
Inger Lise Blyverket har ledet organisasjoner for skeive og forbrukere. Nå er hun generalsekretær for alle som vil på tur.
-
Pluss
Austra har laget en bruddplate, igjen – men denne gangen er historien sann
Hun må gjenoppleve sitt livs kjipeste brudd igjen og igjen: i studio, i intervjuer, på scenen. Det kan den skeive kanadiske musikeren egentlig bare skylde på seg selv for.
-
Sveits bryter kontrakten med Pia Sundhage: – Jeg er overrasket
Pia Sundhage (65) får ikke ny kontrakt som landslagssjef for Sveits' fotballkvinner og er bedt om å gå på dagen.
-
Skeiv nok til hva?
Det kan synes som noen ønsker å hviske ut LHBT+ bakfra. Det burde være en vekker for alle som ønsker å leve frie liv.
«Samsung Galaxy: The Future»
Elektronikkselskapet Samsung slapp nylig reklamefilmen «Samsung Galaxy: The Future» der vi møter blant annet et lesbisk par som venter barn. Filmen viser en rekke mennesker som bruker mobilene sine som alle slags typer verktøy i hverdagen. I den aktuelle scenen ser vi to kvinner som ligger i hverandres armer i senga, mens de bruker mobilen til å ta ultralydbilder av den høygravide magen.
På sosiale medier er det stor glede over scenen. Ikke bare fordi den viser to kvinner som venter barn sammen, men også fordi de har forskjellig etnisitet. Flere ser dette som en progressiv måte å vise fram inkludering, aksept og kjærlighet på. En Twitter-bruker skrev: «Da jeg først så denne scenen begynte jeg å gråte, før jeg ringte kjæresten min. Vi er så lykkelige over å se noen skildre oss for en gangs skyld.».