Urix
Virkelighetens Cabaret: – Mange blir slått av hvor relevant historien fortsatt er
Brendan Nash tar skeive med på historievandring i Christopher Isherwoods gamle Berlin-nabolag.
Fra forestillingen «Cabaret» på Det norske teater
Foto: Fin Serck-Hanssen
– Flere unge sliter med å forstå hvilke utfordringer homofile har møtt, og fortsatt kan møte, fordi de selv har vokst opp i et samfunn med stor aksept, forteller den homofile «Cabaret Tour»-guiden Brendan Nash.
Mens musikalen «Cabaret» spilles på Det Norske Teatret, har Blikk tatt turen til Berlin, byen som en gang huset britiske Christopher Isherwood, den homofile forfatteren som har skrevet bøkene musikalen er basert på.
Musikalen utspiller seg rundt 1930, i Weimartiden. Den gang Berlin var et fristed for skeive, før nazistene tok makten.
Blikk møter Nash på Norendorfplatz stasjon, i Berlins tradisjonelle homostrøk. Om kveldene lyser stasjonen opp i regnbuens farger og flere skilt ønsker oss velkommen til «regnbuenabolaget».
Digital
12 måneder
799,-
KJØP
Digital + Magasin 12 måneder
898,-
KJØP