Drag

Har invitert kongelige, politikere og influensere til showet: – Skeive blir altfor ofte ikke hørt

House of Drag Slam vil løfte de skeive stemmene - og holder derfor ikke tilbake invitasjonene til det kommende showet på Salt. 

Gruppebilde av House of Drag Slam under showet «Revolutionary», april i fjor. Foto: Lara Cuneo
House of Drag Slam inviterer til en kveld med glitter, poesi og politikk på Salt 12. juni. Gruppebildet er tatt under showet «Revolutionary» i fjor.

– Som skeive blir vi altfor ofte ikke hørt. Dette er en kveld hvor våre stemmer skal løftes, står det i en pressemelding fra House of Drag Slam. 

Under overskriften «We Are The Revolution» lover Drag Slam Night et stjernespekket show som kombinerer drag, slampoesi og samfunnsengasjement - midt i pridemåneden. 

– Det er veldig bra å feire Pride, men det vi må huske er at Pride startet som et opprør, og vi har fortsatt ting å kjempe for. Jobben er ikke ferdig, heter det i pressemeldingen.

– Viktig

Et abonnement gir tilgang til alt innhold og vi har følgende tilbud

Digital
1 måned

1,-

KJØP

Digital
12 måneder

699,-

KJØP

Digital + Magasin 12 måneder

798,-

KJØP

Powered by Labrador CMS