Kjendis

Miley Cyrus blir med når 20-årsjubileet for Hannah Montana feires: – En del av hvem jeg er

20 år etter at «Hannah Montana»-serien hadde premiere på Disney Channel skal jubileet feires.

Vil snakke ut: Miley Cyrus sier i dag hun er stolt over Hannah Montana-tiden. Her på Grammy-utdeling i februar.
Publisert
Miley Cyrus måtte være «snill pike» da hun var stjernen i Disney-serien «Hannah Montana» på tidlig 2000-tall.

Det skjer med «Hannah Montana 20th Anniversary Special», som vises på Disneys strømmetjeneste 24. mars. Den vil ledes av Alex Cooper, kjent fra podkasten «Call Her Daddy».

Hun skal gjøre det som loves å bli et dyptgående intervju med Miley Cyrus. Som altså i årevis spilte Hannah Montana, en tilsynelatende vanlig tenåringsjente med et dobbeltliv som berømt popstjerne.

Det skjedde i fire sesonger fra 2006 til 2011. Det kom også to kinofilmer. Det ble også utgitt flere album med musikken som var å høre i serien. Cyrus (33) var 13 år gammel da hun tok fatt på rollen.

– «Hannah Montana» vil alltid være en del av hvem jeg er. Det som startet som en TV-serie ble en felles opplevelse som formet livet mitt og livene til så mange fans. Det at det fortsatt betyr så mye for folk alle disse årene senere er noe jeg er veldig stolt av, sier Cyrus i en uttalelse.

Hun fikk i 2024 status som «Disney-legende», som den yngste noensinne. Da spøkte hun med sine opprørske år i etterkant av serien, der hun gjorde provoserende konsertopptredener – blant annet på MTV- prisutdelingen sammen med Robin Thicke.

I tillegg til intervjuet vil det også bli vist ukjent arkivmateriale, mens man har gjenskapt sett fra innspillingen – som stuen til familien og klesskapet hennes, som unge fans drømte om maken til.

Disneys strømmetjenester har allerede lagt ut alle fire sesongene av TV-serien så vel som filmene. Ifølge pressemeldingen har «Hannah Montana»-katalogen til nå over en halv milliard strømmetimer globalt.

(©NTB)

Powered by Labrador CMS